Zabytkowa chata mazurska perła na mazurach. Poznaj mazury
Informator o warmii i mazurach
  • Moje ogłoszenia noclegi mazury
  • Kontakt noclegi mazury
  • Dodaj ogłoszenie noclegi mazury

Strona główna > Atrakcje turystyczne > ZABYTKOWA CHATA MAZURSKA "PERŁA"

ZABYTKOWA CHATA MAZURSKA "PERŁA"

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować P E R Ł Ę - ZABYTKOWĄ CHATĘ MAZURSKĄ wybudowaną w 1870 r. (mini skansen) na „Zwierzynieckim Rogu” w Trygorcie 81 k/Węgorzewa w „Krainie Tysiąca Jezior Mazurskich”. Chata położona jest na przylegającej do lasu ogrodzonej działce (0,5 ha) nad jeziorem MAMRY (jez. pierwszej klasy czystości) z plażą i własnym pomostem (w sezonie letnim).
Mazurska chata PERŁA wpisana jest do rejestru zabytków woj. warmińsko-mazurskiego. Nazwa jej pochodzi od miejscowości Perły, gdzie w 1870r. została wybudowana a w 1990 r. została przewieziona do wsi Trygort na Zwierzynieckim Rogu.

TRASA DOJAZDU do  Trygort 81:
WJEŻDŻAJĄC DO WĘGORZEWA OD STRONY GIŻYCKA NALEŻY JECHAĆ ULICĄ ŁUCZAŃSKĄ, GEN. J.BEMA , NASTĘPNIE ULICĄ ZAMKOWĄ (przez 1-szy most) W KIERUNKU BARCIANY (na Kętrzyn) ZA DRUGIM MOSTEM (200 m) SKRĘCIĆ W LEWO NA RUSKĄ WIEŚ (przed wysokim budynkiem). Jadąc lekkim łukiem najpierw w prawo potem w lewo DOJEŻDŻAMY DO RUSKIEJ WSI. JEDZIEMY PROSTO AŻ DO DROGI ŻWIROWEJ. DALEJ DROGĄ ŻWIROWĄ WJEŻDŻAMY W NIEWIELKI LASEK I NA ROZWIDLENIU DRÓG JEDZIEMY W LEWO W KIERUNKU JEZIORA MAMRY . NASTĘPNIE WZDŁUŻ JEZIORA OKOŁO 200 m PO PRAWEJ STRONIE ZA ŚWIERKOWYM ŻYWOPŁOTEM JEST CHATA „PERŁA” .

©2023 PoznajMazury.pl