Stok narciarski krzyżowa góra w lidzbarku warmińskim na mazurach. Poznaj mazury
Informator o warmii i mazurach
  • Moje ogłoszenia noclegi mazury
  • Kontakt noclegi mazury
  • Dodaj ogłoszenie noclegi mazury

Strona główna > Atrakcje turystyczne > STOK NARCIARSKI KRZYŻOWA GÓRA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

STOK NARCIARSKI KRZYŻOWA GÓRA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

STOK NARCIARSKI KRZYŻOWA GÓRA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Krzyżowa Góra położona jest w Lidzbarku Warmińskim w odległości około 50 km od Olsztyna, przy drodze nr 51 z Olsztyna do Kaliningradu.Znana jest przede wszystkim jako kompleks sportowy, idealny dla wszystkich, którzy chcą wybrać się na narty na Warmię i Mazury. Obiekt wyposażony jest we wszystkie urządzenia, niezbędne dla zapewnienia odwiedzającym najlepszych warunków narciarskich: 5 tras, 2 szybkie wyciągi dla zapewnienia płynnych wjazdów, armatki śnieżne, sztuczne oświetlenie oraz ratrak.
Emocjonująco i bezpiecznieKrzyżowa Góra posiada pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, dzięki czemu jest idealnym miejscem zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i osób, które po raz pierwszy zakładają narty. Najdłuższa trasa (łatwa) posiada 500 metrów długości. Dwie kolejne trasy posiadają po 400 metrów długości i są przeznaczone dla średnio zaawansowanych oraz początkujących narciarzy. Dwa pozostałe zjazdy mają po 300 metrów i służom doświadczonym miłośnikom sportów zimowych. Główny stok zjazdowy jest oświetlany, sztucznie zaśnieżany oraz wyposażony w dwa szybkie i bezpieczne wyciągi narciarskie, dzięki czemu kolejki są rzadkością.Dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz pomocy w nagłych wypadkach w ciągłym pogotowiu funkcjonuje strażnica GOPR. Kieruje nią Ratownik Górski oraz Instruktor Narciarstwa.
Smaczny posiłek w przytulnym miejscuNa terenie kompleksu znajduje się punkt gastronomiczny, czynny w godzinach od 10 do 23, w którym goście mogą odstawić narty i skorzystać z bogatej oferty ciepłych posiłków oraz napojów. Natomiast w odległości około 800 m od tras zjazdowych znajduje się hotel "Pod Kłobukiem", który zapewnia narciarzom bazę noclegową oraz najwyższy poziom usług gastronomiczno - hotelowych.
Kompleksowa obsługaOsoby nieposiadające własnego sprzętu mogą korzystać z wypożyczalni, która oferuje narty, deski snowboardowe oraz sanki.Baza parkingowa składa się z około 150 miejsc dla samochodów osobowych oraz oddzielnego placu dla autobusów.

Atrakcyjne okolice

Dodatkową atrakcją dla wszystkich gości przyjeżdżających na narty jest możliwość zwiedzenia Lidzbarka Warmińskiego, jednego z najbardziej malowniczych miasteczek na Mazurach. Niezwykle ciekawym, a zarazem najcenniejszym jego zabytkiem jest zamek gotycki, zabytek klasy "0", w którym gościły tak znakomite postacie jak Teodor Potocki czy Ignacy Krasicki. To właśnie Lidzbark Warmiński jest miejscem, gdzie Mikołaj Kopernik napisał wstęp do swego głównego dzieła. 
 
AKTUALNY CENNIK
 
KARNETY NA WYCIĄGI W SEZONIE 08/09Jednorazowy wjazd / pon.-czw. / PROMOCJA 2,00 zł
Jednorazowy wjazd / pią.-nie. 3,00 zł
Karnet 10+2 wjazdy gratis / pon.-czw. / PROMOCJA
ważny dla dowolnej liczby osób 20,00 zł
Karnet 10+2 wjazdy gratis / pią.-nie.
ważny dla dowolnej liczby osób 30,00 zł 
Karnet półdniowy (godz. 10-16 lub 16-21) / pon.-czw. / PROMOCJA
ważny dla jednej osoby 60,00 zł
Karnet półdniowy (godz. 10-16 lub 16-21) / pią.-nie.
ważny dla jednej osoby 75,00 zł
Karnet jednodniowy
ważny dla jednej osoby 100,00 zł  WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU W SEZONIE 08/09Komplet: narty, buty, kijki za jedną godzinę 14,00 zł
Narty za jedną godzinę 6,00 zł
Buty za jedną godzinę 6,00 zł 
Kijki za jedną godzinę 6,00 zł 
Komplet: narty, buty, kijki za cały dzień 52,00 zł 
Deska snowboardowa za jedną godzinę 25,00 zł  
 

Informacje kontaktowe
 
Krzyżowa Góra
ul. Olsztyńska
11-100 Lidzbark Warmiński
tel.: + 48 89 767 60 62
Kierownik ośrodka
Arkadiusz Krzywiel
tel.kom.: +48 723 95 83 87

 

©2022 PoznajMazury.pl